Zo het is na lange tijd weer eens even tijd voor een update.
In dit afgelopen jaar is er veel gebeurt.
Mijn oudste dochter heeft de diagnose ADD gekregen, wij zijn gestart met een training die haar moet helpen om haar beter te helpen en stimuleren.
Maar daarnaast ben ik ook nog met een studie Sociaal Pedagogisch Werker niveau 3 bezig.
Eerst even over mijn dochter.
De training die we voor haar volgend heet PMTO training. ( hier even een link naar een site voor uitgebreide uitleg http://www.pmto.nl/page.php?13 )
Iedere maandagavond rijden Phil en ik naar Zwolle voor een training van 1 tot 1 1/2 uur.
We leren daar hoe we haar beter opdrachten kunnen geven, hoe we haar goed kunnen stimuleren, hoe we haar het beste kunnen benaderen als ze een woede aanval heeft.
Maar gelukkig wordt er ook aandacht besteed aan mijn jongste.
Het meiske dat een beetje in de verdrukking komt door de buien van haar zusje.
Er is voor haar geregeld dat zijn naar de brusjes mag. vanmiddag gaat ze voor de eerste keer daar naar toe.
(klik op de volgende link voor wat meer info over brusjes http://www.balansdigitaal.nl/sitemanager.asp?nieuws=28446 en http://www.brusjes.nl/ )
Al met al kost dit behoorlijk wat aan energie maar we zien wel verbetering.
Mijn oudste kan steeds beter omgaan met haar woede aanvallen, wij kunnen steeds beter omgaan met de aanvallen, dit heeft als gevolg dat mijn jongste steeds meer rust krijgt en daardoor weer zekerder van zichzelf wordt.
Wat ook heel erg heeft mee geholpen is het feit dat ik nu meer van huis ben en de kinderen meer zelfstandigheid hebben gekregen.
Ze moeten meer zelf doen terwijl ik dat eerst altijd voor hen deed.
Dus met mijn beslissing om weer te gaan studeren en te gaan werken heb ik indirect mijn kinderen heel erg goed mee geholpen.
En dan zijn we automatisch bij mijn studie aangekomen.
De studie die ik in september 2008 ben begonnen, waar ik in januari 2009 heb overwogen om te stoppen maar ik heb doorgezet.
Een pittige studie die veel van mijn tijd opslokte.
Ik heb het afgelopen jaar mijn sociale contacten laten versloffen.
Ik was alleen maar bezig met stagelopen, naar schoolgaan, huiswerk maken, en het werk in huis te doen en omgaan met de problemen hier in huis
Ik heb alleen maar de verjaardagen bezocht en soms had ik de pech dat ik in de bank in slaap viel en dus een verjaardag vergat.
Dit jaar hebben zelfs de wekelijkse bezoekjes aan mijn ouders plaats moeten maken voor 1 bezoekje in de 2 weken.
er zijn vrienden die er geen begrip voor hebben dat ik in het afgelopen jaar er niet veel ben geweest maar daar kan ik heel eerlijk gezegt niet mee zitten.
Zelfs Phil heeft besloten om met de bouwcommissie te stoppen om zo wat meer rust in huis te houden.
De meiden waren in opstand gekomen.
Jullie zijn altijd weg, en als jullie dan thuis zijn dan gaan jullie ook nog voor zulke domme dingen weg, werd er gezegt.
Dus om rust te houden en de meiden wat meer te zien heeft Phil besloten om te stoppen emt het bouwen van de koninginnedagwagens.
Maar goed even terug naar mijn studie
Ik heb deze bijna afgerond.
Gister had ik mijn laatste lesdag en kreeg ik het laatste ingeleverde werk terug.
Ook is alles afgetekend op de aftekenkaart en heb ik toestemming gekregen om examen te gaan doen.
Mijn portfolio, die ik dit jaar moest maken, is compleet.
Zo'n portfolio bestaat uit al mijn gemaakte opdrachten, al mijn verslagen van de stage en alle beoordelingen die ik heb gekregen.
Donderdag 4 juni heb ik het eindbeoordinggesprek op mijn stage.
Ik weet al dat deze goed is want ik heb de beoordeling al gezien.
Mijn stagebegeleider heeft het volgende geschreven : "J bezit alle eigenschappen die nodig zijn om het 'werkveld' in te gaan. Ze is collegiaal, leergierig, onderbouwend, kritisch, verdiepen in de kinderen, maar ook t.a.v. organisatie en ander disiplines. er is alleen een puntje van aandacht. J is vrij direct naar kinderen, kan hierdoor 'strenger' overkomen dan is bedoeld".
Zeg nu eerlijk een betere beoordling kan ik toch niet krijgen.
Het directe kan ik wel verklaren, ik moet nl. tegen mijn oudste heel direct zijn omdat ze anders niet begrijpt waar ik het over heb.
En als je iets an bijna 10 jaar doet dan is dat niet zomaar af te leren.
Ik ben er echter wel mee aan het werk.
Voor dit eindbeoordelingsgesprek ben ik dan ook niet bang.
Waar ik wel erg zenuwachtig voor ben is het eindexamen gesprek.
In dit gesprek moet ik mijn portfolio verdedigen, verklaren en verduidelijken.
Gelukkig kan ik dit gesprek al een heel stuk voorbereiden, maar ik heb geen idee waar ze vragen over gaan stellen.
De beoordelingskriteria zijn gelukkig wel bij mij bekend dus ik kan me al een heel stuk voorbereiden
Dinsdag 9 juni om 8.30 uur is het zover.
Ik heb dan mijn examen gesprek.
het fijne is dat je aan het eind van het gesprek even naar buiten wordt gestuurd zodat de docenten die het gesprek afnemen even kunnen overleggen, maar dat wanneer ik weer naar binnen wordt geroepen ik te horen krijg of ik geslaagd ben of niet.
Als ik geslaagd ben moet het nog even worden voorgelegt aan de examen commissie maar meestal leverd dat geen problemen op en wordt de beoordeling gewoon goed gekeurd.
Maar goed eerst maar eens even het gesprek en dan zien we wel weer.
In de komende 2 weken ga ik mijn gesprek dus voorbereiden en ga ik mijn portfolio nogmaals doorlezen
Mocht ik meer weten dan zal ik me zeer zeker weer melden
 |